Cilt No : 13 | Sayı : 1 | Yıl : 2020ISSN 2148-273X | e-ISSN 2667-7458

Son Sayı Arşiv En Çok İndirilen Makaleler Baskıdaki Makaleler

Dergi Hakkında

İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Tıp Dergisi, Kanuni Sultan Süleyman Eğitim Araştırma Hastanesinin resmi yayın organıdır ve Ocak, Mayıs, Eylül aylarında olmak üzere yılda üç kez, düzenli olarak, yayınlanır.

Dergide jinekoloji, obstetrik, pediatri, pediatrik cerrahi ve temel tıp bilimlerini içeren orijinal araştırma makaleleri, olgu sunumları, derlemeler ile panel ve kongre gibi etkinliklerin duyuruları yayınlanır. Derginin dili Türkçe ve İngilizcedir. Hakemli bir dergidir ve okuyuculardan ya da yazarlardan herhangi bir ücret talep etmez. Yayınlanan bütün makaleler açık erişimlidir.

2011’in Eylül ayından bu yana TÜBİTAK ULAKBİM TR Dizin’de, Türk Atıf Dizini (Turkish Citation Index) ve 2020 yılının Eylül ayından itibaren de EBSCO tarafından indekslenmektedir.

DERGİNİN TARİHÇESİ


Tıp Dergimiz 1990’lı yıllarda Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları hastanesi bünyesinde, JOPP (Jinekoloji Obstetrik Pediatri ve Pediatrik Cerrahi) Tıp Dergisi, lokal bir dergi olarak yayınlanırken, 2009 yılında hakemli tıp Dergisi statüsüne ulaşmıştır ve 2014 tarihinden itibaren İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Tıp Dergisi olarak yayınlanmaya başlamıştır.

Eski adı: JOPP (Jinekoloji Obstetrik Pediatri ve Pediatrik Cerrahi Dergisi)
Eski ISSN: 1308-6715Copyright © 2021 İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Tıp Dergisi Tüm Hakları Saklıdır. LookUs & Online Makale